Pracownia Artystyczna TRABAYA

Biżuteria artystyczna, decoupage, scrapbooking, odlewy gipsowe, masa solna i inne formy rękodzielnictwa... Kursy rękodzielnicze, naprawa i przeróbki biżuterii. e-mail: trabaya@wp.pl,

Wpis

piątek, 31 maja 2013

Trochę wywodów rękodzielnika

Wczoraj była jakby niedziela, a dziś prawie jak poniedziałek... Na palcach jednej ręki mogę policzyć dni w roku, kiedy nie robię kompletnie nic z rękodzieła. Wczoraj był właśnie taki dzień i muszę przyznać, że warto czasem taki zrobić, bo dziś już mam głowę pełną pomysłów.

Ciągle jest tyle rzeczy, którymi chciałabym się zająć, spróbować tylu nowych technik, a czasu brak. Szkoda, że nie można czasem całkowicie zrezygnować ze snu, powiedzmy na jakiś tydzień... Doba jest zdecydowanie za krótka, a ja jeszcze mam ten problem, że wszystko chcę sama. Owszem, korzystam z pomocy męża, rodziców, ale są to takie drobnostki - przywiesić haczyki, pomalować coś podkładem, polakierować... Jeśli chodzi o 'tworzenie', to wszystko lubię robić sama. Między innymi dlatego w tym momencie nie wyobrażam sobie mieć pracownika - lubię wszystkie etapy tworzenia rękodzieła i jak miałabym je komuś powierzyć? Jeśli zrobię coś sama, to mam 100% pewność, że jest to wykonane należycie i na pewno się nie rozleci :-).

Piszę o tym dlatego, że bardzo dużo osób przychodzi do pracowni z pytaniem o pracę. Póki co nikogo nie szukam, natomiast jeśli będę, na pewno to ogłoszę.

Wiele osób przychodzi też ze swoimi pięknymi pracami, z prośbą o wstawienie ich 'w komis'. Niestety narazie także tego nie robię, z dwóch powodów. Po pierwsze, najczęściej są to osoby, które tworzą w tych samych technikach, co ja. Naprawdę nie potrzebuję większej ilości towaru, bo już moje wytwory nie mieszczą się na półkach. I tu jest także powód drugi - nawet jeśli prace są oryginalne i inne od tego, co ja robię, to niestety nie mam miejsca - moja pracownia  jest malutka. Ale jeśli kiedyś będę miała większą powierzchnię, na pewno chciałabym zacząć współpracę z innymi rękodzielnikami, bo jest ich w naszej okolicy bardzo wielu. Utrzymuję kontakt ze sporą grupą osób z różnymi twórczymi pasjami i uwielbiam, gdy odwiedzają mnie w pracowni, przynosząc swoje prace lub ich zdjęcia do pochwalenia się. Naprawdę, ilu ludzi, tyle spojrzeń na przedmioty, techniki. Wspaniale jest wymieniać się doświadczeniem i pomysłami.

A żeby nie było tak bez obrazka - duży szklany talerz z koszykiem pełnym bratków, ozdobiony techniką 'decoupage' od spodu, z crackle dwuskładnikowym.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
trabaya
Czas publikacji:
piątek, 31 maja 2013 12:37

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

ZAGŁOSUJ NA MOJEGO BLOGA: HAND MADE - Rękodzieło

Galerie Artystyczne
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...